STRAIPSNIUS PARENGĖ

                Šarūnas Jagelo

Nemokama konsultacija! Tel: 868388128

 [email protected]


Asmeninė patirtis

     Statybų karjerą pradėjau 18 metų. Septynis metus gyvenimo skyriau privačių namų statybai iki rakto. Dar keletą metų privačiai teikdavau vidaus apdailininko paslaugą. 2013 metais atradau save ventiliacijos sistemų montavime. Tuo metu dirbau vienoje didžiausių Vilniaus įmonių. Atlikau statybos darbų brigadininko pareigas. Taižmogus, atsakingas už visą montavimo procesą. Šiose pareigose įgyvedninau daug stambių Vilniaus projektų. 2017 metais atėjo laikas tapti savarankiškam. Specialybės daugiau nekeičiau ir iki šiol tobulėju rekuperacijos įrengimo procese.

     Patirtis įvairiose statybų sferose, leidžia prisitaikyti prie įvairių nesklandumų, priimti tinkamus sprendimus ir atlikti darbą profesionaliai.

KADA PRADEDAMAS PLANUOTI 

REKUPERACIJOS MONTAVIMAS???

         Rekuperacinė sistema, tai būtinas, ganėtinai sudėtingas ir kas svarbiausia, daug vietos užimantis etapas. Todėl, ventiliacijos sistema, turėtų būti apgalvota pastato projektavimo etape. Dėje, tai atidedama paskutiniam momentui ir perduodama montuotojų sąžinei.

       Pradėjus namų statybos darbus, svarbus  statybos darbų suderinamumas, todėl rekuperacinės sistemos montavimas turi būti planuojamas tik atsiradus stogui, langams, bei durims. Idealus momentas, kai pastate dar neįrengtos vidaus pertvaros. Tai sutaupytų laiko ir pinigų gręžiant skyles ventiliacijai.

Taip pat, įrengus stogą, pradžioje reikia pasirūpinti jo izoliacija. Kai stogo šiltinimo vata sudėta ir po ja pakalta plėvelė, turėtų prasidėti rekuperacijos montavimas. Jei stogas šildomas putomis, ventiliacijos montavimas, gali būti atliktas prieš apšildant. Iš anksto aptarus visus niuansus su profesionaliu meistru, galima sutaupyti daug papildomos erdvės patalpose.

Rekuperacijos montavimas, gali būti paskirstytas į du etapus. Pirmuoju etapu sumontuojami plastikiniai ortakiai, paskirstymo kolektoriai ir difuzoriaus registrai. Taip sutaupoma pinigų ateinantiems apdailos darbams, o rekuperatoriaus montavimas, pajungimas paleidimas ir derinimas, atidedami geresniems laikams. Visi šie procesai dažniausiai atliekami katelinėje, todėl likusias patalpas galima drąsiai įrenginėti. Rekuperatoriaus pajungimas galimas ir jau įsikėlus gyventi.

Rekuperacija, ventiliacija- KLAIDOS!

       Teisingai pasirinkta ir sumontuota Rekuperacija, leidžia pajausti namuose, tinkamą ir malonų mikro klimatą. Tuo pačiu, išsisprendžia perteklinės drėgmės, langų rasojimo ir pelėsio atsiradimo problemos. Netinkamai paruoštas Rekuperacijos projektas, neteisingai atlikti montavimo darbai, arba panaudoti neturintys sertifikatų, žemos kokybės ortakia, dažniausiai atveda prie papildomų nemalonumų. Dažniausiai tai būna padidėjusios elektros sąnaudos, papildomas triukšmas, sumažėjęs rekuperatoriaus tarnavimo laikas, oro kokybė neatitinka rekuperacijai keliamų reikalavimų. Gaivus oras namuose, brangus privalumas, todėl siūlau nerizikuoti savo finansais ir kreiptis pas profesionalus www.srautas.net.

Netinkamai pasirinktas REKUPERATORIUS!

    Dažniausiai sutinkama problema, sumontuotas per silpnas rekuperatorius. Neturintis pakankamai galios įrenginys, priverstas dirbti maksimaliomis apkrovomis. Tai stipriai sumažina prietaiso tarnavimo laiką ir darbo kokybę. Rekuperatorius, kaip ir automobilis, nuspaudus akseleartoriaus pedalą iki dugno, variklis ima skleisti daug triukšmo. Ne išimtis ir rekuperatosius.

Tokias klaidas, dažniausiai padaro šios srities naujokai. Per silpnas rekuperatosius turi ir blogesnių pasekmių. Nepakankamas galingumas nesudaro tinkamo slėgio ortakiuose ir tolimiausi taškai, dažniausiai lieka be oro judėjimo. Patyrę meistrai puikiausiai tai žino ir siūlo galingesnius prietaisus. Tinkamai parinkta ir subalansuota sistema, turėtų veikti 50-70procentų galingumu. Pasirenkant įrenginį, būtina atsižvelgti ne tik į kubinius metrus, bet ir sukimo momentą. Paprastai tariant, tai ir yra kriterijus, leidžiantis stumti orą per ortakių sistemą.

  Prieš pradedant montuoti, kiekvienas žmogus turi įvertinti savo poreikius. Tail leis tinkamai pasirinkti rekuperatoriaus tipą: plokštelinis rekuperatorius ar rotorinis. Kuo jie skiriasi? Plokštelinis šilumokaitis, leis paduoti į namą įpatingai gaivų orą. Jo trūkumas- papildomas elektrinis oro pašildymas. Jis suvartoja šiek tiek daugiau energijos, nei rotorinis rekuperatorius. Rotorius sutaupo elektros energijos sumaišydamas naują, tiekiamą orą, su jau panaudotu oru iš namų. Rotorinis šilumokaitis puikiai tinka šaltąjam klimatui. Plokštelinių šilumokaičių gamintojai, šalto oro problemą, išsprendė savaiminio atsišildymo funkcija. Dėl šios priežasties, rotorinis įrenginys, prarado savo vienintelį pranašumą prieš plokštelinį rekuperatorių.


REKUPERACIJOS PROJEKTAS

      Ventiliacijos sistemų montavimas, tai vienas procesas, paskirstytas į keletą dalių. Viena iš jų – projektavimas. Privačiam namui parinkti sistemą ganėtinai paprasta, bet nežinant visų niuansų, geriau tai palikti specialistams. Juo labiau, tai nieko nekainuoja. Kiekvienas pardavėjas ar montuotojas paruoš rekuperacijos projektą nemokamai. Žinoma, su sąlyga, kad užsakysite tolimesnes jų paslaugas.

     Ko tikėtis, jei rekuperacija sumontuota naudojant neteisingą projektą? Tikėtis galima visko. Pirmiausia papildomų išlaidų, klaidų ištaisymui. Projektavimas įpatingai atsakingas etapas, jis ir lems visos ventiliacijos charakteristikas. Pasirinkite patikimus meistrus ir išvenkite nereikalingų rūpesčių. Visada geriau, jei projektuoja, tiekia medžiagas ir montuoja, viena ir ta pati įmonė. Kilus nesklandumams eksploatacijoje, ar įvykus garantiniam atvejui, visada žinosite kas užtai atsakingas ir kur kreiptis.

Kaip išvengti NEprofesionalių paslaugų?

„Šūdarankiai“ tai skaudžiausia žaizda viso 2019 metų statybų verslo. Savo sričių specialistų, rinkoje liko vienetai. Dominuoja atvykėliai iš kitų šalių, naujokai, savamoksliai. Pasitaiko ir įvairaus plauko aferistų. Nepradėjus meistrams darbuotis, įsitikinkite jų kompetencija. Prieš susitikimą trumpai paskaitykite apie rekuperaciją ir pasiruoškite keletą klausimų. Geras specialistas ramiai viską išaiškins, o savo pasakojimą parems faktais, arba kitu savo žinių demonstravimu. Prieš darbus, paprašykite papasakoti, kaip planuojama įgyvendinti projektą, kokios medžiagos bus naudojamos. Įsitikinkite ar siūlomiems ortakiams suteikti atitinkami sertifikatai. BŪTINAI nustatykite galutinę, arba maksimalią kainą. Visa tai leis ramiai stebėti tolimesnį darbų procesą.

Blogus meistrus nuo gerų, galima atskirti plika akimi. Pirmiausi reikia kreipti dėmesį į darbo kultūrą. Kaip transportuojamos ir kraustomos prekės, kaip montuojami ortakiai, kaip ruošiamos skylės pertvarose ir perdangose? Kokius įrankius meistrai naudoja? Kokia meistrų apranga? Jau pirmą darbo dieną jūs galite suprasti, ką iš tikro pasamdėte ir turite galimybę atsisakyti siūlomų paslaugų.

Pagrindinė taisyklė samdant statybininkus ar montuotojus: NIEKADA NEDUOKITE AVANSO. Nei vienas save gerbiantis meistras ,ar įmonė, neprašo pinigų į priekį. Atsiskaitymas turi būti vykdomas darbų pabaigoje, arba atlikus tam tikrą, iš anksto nutartą etapą. Pinigų reikalavimas pradžioje, tai pagrindinis neprofesionalų, ar aferistų požymis. Būkite budrūs, neapsigaukite ir bendradarbiaukite tik su patikimais rangovais. www.srautas.netVentiliacijos, rekuperacijos, kondicionierių montavimas.

NEMOKAMA KONSULTACIJA!!!!!!!!

[email protected]

868388128

0
Tinkamas pasirinkimas šiuolaikiniam gyvenimui www.srautas.net

 .